Dziś jestem małą dziewczynką...
Dziś jestem małą dziewczynką...

Dziś jestem małą dziewczynką…

Jak to się dzieje, że kiedy wszyscy domownicy są chorzy ja jestem zdrowa a choruję kiedy wyzdrowieją! No i tak właśnie padłam. I leżę. Starszy Szkodnik rankiem:

– Mamo, może ja zostanę i zrobię ci herbatkę miętową i obiad.

– Ja sobie poradzę a ty może lepiej idź do szkoły…

I jako, że Szkodnik pokochał szkołę miłością pierwszą, szczerą i wzajemną do szkoły poszedł. Jednak… Dostałam kartkę i kredki i „Dzieci z Bullerbyn”.

– Jak się mamo będziesz nudzić to porysuj sobie i poczytaj.

I dodatkowy koc mi dostarczyła… Poczułam się jak mała dziewczynka… Gardło mnie boli (jakieś ropne zapalenie), słabam jak sto bandytów, ale dobrze mi jest. Czasem dobrze jest zachorować. Tak na chwilkę. Tak na chwilę wyłączyć złe wiadomości, tak na chwilę poczuć się jak w Bullerbyn za dawnych dni. Tak na chwilkę zostać znów małą dziewczynką…

„Nazywam się Lisa. Jestem dziewczynką, to chyba od razu widać z imienia. Mam siedem lat i wkrótce skończę osiem.”

I tej wersji dziś będę się trzymać! 🙂

9 KOMENTARZE

  1. No proszę, jak miło sobie przypomnieć dawne lata i się trochę popieścić w chorobie, ale szkodniki masz wspaniałe. Pewnie leżysz umęczona choróbskiem jak to piszę, a więc życzę szybkiego zdrowienia 🙂

  2. Witam Panią Jestem autorem nowego portalu dla osób, które mają coś do powiedzenia. Bardzo podobają mi się Pani publikacje, poruszane w nim ciekawe tematy i sposób w jaki Pani pisze. Mój portal jest platformą dla takich osób jak Pani.

    Na Perepele każdy autor ma własną stronę główną na swoim profilu, gdzie może ustawić awatar, wybierać tło, Pokazać swój opis i poglądy. Przypiąć ulubione publikacje w profilu, aby nikt ich nie przegapił. Wymieniać je, kiedy tylko ma ochotę.

    Jeśli jest Pani zainteresowana publikowaniem treści też na moim portalu to bardzo zapraszam do zapoznania się z Perepele. Będzie mi bardzo miło Panią gościć na moich stronach oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania.
    Zapraszam i Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.