dzieci, rolki

Czas się wybrać do okulisty…

Zdaje mi się, że muszę iść do okulisty. Dlaczego postawiłam taką diagnozę? Słuchajcie.

Do Szkodników przychodzą koleżanki i koledzy. Normalka.  Dziś rano była koleżanka Szkodnika Starszego M-ka. M-ka jest cudownym dzieckiem, bo na każde pytanie:

– Chcesz ananasa, soczek, sernika? – Odpowiada zawsze: Pewnie! I wciąga wszystko ze smakiem, chociaż nie widać nic po niej, jest cienka jak wypłata… Tak więc, wracając do tematu, M-ka była do południa, a później Szkodniki wybyły do koleżanek. Wieczór. Obiadokolacja. Szkodniki i koleżanka.

– Chcesz dziecko, schabiku z ćwikłą?

– Nie dziękuję.

W pierwszym momencie mnie to zastanowiło, ale podając danie nie zwróciłam większej uwagi na dzieci. I tak wciągnęły solidne porcje. Odłożyły talerze i stwierdziły, że idą jeszcze na rolki. Stoimy w kuchni i w pewnym momencie przyglądam się koleżance Szkodnika.

– Jakoś inaczej dziecko,  rano wyglądałaś! Coś się w tobie zmieniło!

Dziewczynki w śmiech, a Szkodnik Starszy stwierdza:

– Mamo, rano była M-ka, a w tej chwili to jest Laurka! Do okulisty się wybierz!

Tylko ja tak potrafię pomylić człowieków… Do okulisty…

😉

7 KOMENTARZE

  1. Gdy do mojego syna przychodziły koleżanki, rozróżniałam tylko kolor włosów, ale czy to moja wina, że nastolatki w pewnym wieku prawie się nie różnią?

  2. Ty nie odróżniasz osób, a ja czasami w ogóle ich nie zauważam (serio, znajomi się na mnie śmiertelnie obrażają, że nie dostrzegam ich na ulicy albo w supermarkecie) – więc chyba się razem do tego okulisty wybierzemy 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.