Spot­kać ludzi, którzy czują to sa­mo co my i tak sa­mo od­bierają świat – to naj­większe sczęście na Ziemi…  

Jan Nepomucen Kamiński

Czy można przyjaźnić się z kimś dwa razy młodszym od siebie? A starszym? Miłość nie zna granic a przyjaźń…

 

Okrągły stolik. Dwie herbaty a nad nimi miętowe obłoki pary. Gdzieś na dworcu. Gdzieś pod schodami

Cztery dłonie zgarniające ciepło z kubeczków. Dwie kobiety rozumiejące się bez słów i między wierszami.

Świeżość i dojrzałość obok siebie. Fala porozumienia ponad podziałami. Ponad zmarszczkami jednej i resztkami trądzika drugiej. Fala porozumienia ponad realizmem jednej a niepoprawnym optymizmem drugiej. Wymiana energii, myśli, emocji. Doświadczenie jednej wypełnia luki drugiej. Prostoduszność drugiej wypełnia wypalone miejsca w sercu pierwszej i chociaż pierwsza pozwala zrobić wspólne zdjęcie a druga trzaska słitaśne selfie to rzadko zdarza się, że dwie kobiety tak się dogadują.

Miętowa para rozkosznie drażni nozdrza.

Mężczyźni, dzieci, altruizm, walka, poglądy, niebieskie sukienki, świeży sok z pomarańczy przwplatają się w kalejdoskopie ważnych dla każdej zdań. Nim miętowa herbata się skończy i znikną w pociągach jadących w dwóch przeciwnych kierunkach, tych kolorowych zdań musi paść dużo. Tak dużo by ogrzać serca jednej i drugiej. Tak dużo by powstał stabilny most do następnego spotkania. Spotkania, bo czyż może telefon czy komunikator zastąpić spotkanie na żywo. Błyski w oku, uścisk aż do utraty tchu mocny? Nie.

Druga herbata, bo mało tej pierwszej. Mało słów, gestów, gwałtownych potrząsań głową, aż włosy na chwilę świat przysłonią.

Druga herbata powoli znika z kubeczków jednak wskazówka zegara nieuchronnie zbliża się do 18:10. Nieuchronnie pociąg zbliża się do celu.

Pożegnanie dwóch kobiet niczym kilkuletnich dziewczynek… Chusteczka ukradkiem ocierająca łzę. Uścisk, jeszcze jeden bo mało, drugi, trzeci. I bieg do właściwego pociągu.

I teraz poruszają się po moście ze słów wypowiedzianych tam przy herbacie. I kiedy dojdą na drugi brzeg znów się spotkają by nowy most budować.

Tam pod schodami w miętowych obłokach pary, które jednej wymazują zmarszczki a drugiej resztki trądziku…

herbata

Z dedykacją…

Tekst do posłuchania dzięki darmowej aplikacji Audioblog dostępnej na smartfonach i tabletach. Szczegóły

 http://www.audio-blog.pl/

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.