Mydełko glicerynowe z lawendą

Mydełko glicerynowe z lawendą

Dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe. Szkodniki ewidentnie należą do szczęśliwych, ale czasem i tak staram się, by były czyste. Ot, chociażby dlatego, by sprawdzić, czy karmię rzeczywiście swoje Szkodniki 🙂 I rozumiem dzieci. Sama lubię wędrować po deszczu i taplać się w błocie…  Kto by nie chciał być czasem taki, jak te maluchy z filmu:

 

Od jakiegoś czasu tworzę sama mydełka. W sumie nie do końca sama, bo Szkodniczki dzielnie mi asystują przy produkcji. Dzięki temu same później chętnie się myją. Jak zrobić mydełka? Wystarczy kupić bazę glicerynową i użyć wyobraźni 😉

Co potrzebujemy?

– Baza glicerynowa

– Formy, mogą to być formy do ciast silikonowe

– Barwniki

– Olejek zapachowy

– Zioła, rośliny…

Wcześniej bazę glicerynową, białą podgrzewam w małych ilościach w kąpieli wodnej. Dodaje barwnik (filetowy, niebieski), olejek lawendowy i zostawiam do ostygnięcia. Na drugi dzień jak ostygnie ścieram mydło na tarku, dzięki temu uzyskuje kolorowe wiórki, węże, okruszki. Do formy wsypuję okruszki, lawendę i znów w kąpieli wodnej roztapiam, tym razem bezbarwną bazę silikonową, dodaje olejek i  leję do formy. Dzięki temu uzyskuje taki efekt:

Składniki kupuję w sklepie https://www.ecoflores.eu/pl/ ( I nie jest to reklama sklepu. Są solidni, więc ich szczerze polecam ). Może ktoś również się skusi na wyprodukowanie swojego mydełka?
Dobrego dnia wszystkim!

8 KOMENTARZE

  1. Ava, prawdziwie artystyczna z ciebie dusza:) A ile czasu zajmuje taka „produkcja”?Myślę, że taka informacja będzie dla wielu ciekawskich dość ważna…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.