Wyślij książkę do Lwowa

Wyślij książkę do Lwowa

Wiecie, że ja nie usiedzę w miejscu. Wiecie 🙂 Więc nie siedzę. Działam.

 

Obrazek sprzed dwóch tygodni:

Przyjechali przyjaciele z Lwowa. Znajoma nauczycielka pakuje stos gazetek reklamowych z Kauflandu do torby.

– Po,co ci tyle gazetek?

– Popatrz. Owoce, warzywa, różne produkty. Uczę dzieci we Lwowie języka polskiego. Nie mam pieniędzy na książki. a te gazetki to świetna pomoc. Masz owoc, nazwę owocu, cena to liczby…

Chwilę potem znajoma Renia zapytała mnie co robię z książkami Szkodników. Odpowiedziałam, że oddaję w inne małe rączki. Poprosiła o poskładanie ich dla dzieci, które będzie uczyć od września w szkole.

 

Ja wiem, że świetny pedagog, rozwinie pasję nauki nie mając żadnej pomocy naukowej. Wiem, że wystarczy długopis i kartka, a jeśli ktoś ma pragnienie zdobywania wiedzy, to mu w zupełności wystarczy. Ale… Dlaczego tym dzieciakom i nauczycielom nie udzielić małego wsparcia?

Niewiele myśląc, utworzyłam wydarzenie na Facebooku i zaprosiłam na nie  znajomych. Tygodnik Sanocki zamieścił na swoich łamach notatkę o wydarzeniu.

I uwaga!

Założyłam sobie, że uzbieram 200 książek do 1.09.2016. dla dzieci z Lwowa i co? W sobotę pojechał pierwszy pakiet 287 książek! I to nie koniec, bo kilku znajomych informowało mnie o wysyłce. Internet jednak daje ogromne możliwości!

Gdyby ktokolwiek zechciał się przyłączyć do utworzenia biblioteki z polskimi książkami zapraszam.

Kilka faktów:
Szkoła to Zespół Szkół Europejskich we Lwowie ul. Kulparkowska 99 tel 380322928708
Dzieci od piątej klasy mają wprowadzany język polski jako drugi. W przyszłości planowane jest wcześniejsze wprowadzanie języka.
Dzieci jest około 200.
Nauczycielom i dzieciom brakuje wszystkich książek: podręczników, literatury klasycznej i pięknej.
Ktokolwiek ma niepotrzebne stare podręczniki czy jakąkolwiek literaturę niepotrzebną, również czasopisma – zbieram wszystko i zawożę do Lwowa.
Gdyby ktoś miał ochotę sam dostarczyć książki do Lwowa – tel pod który można dzwonić: 380958990935

Książki można również wysyłać do mnie. We wrześniu wybieram się do Lwowa i zrobię fotorelację na miejscu 🙂

Wszystkich darczyńców skrupulatnie notuję i podziękuję im osobiście. Co jakiś czas będę pisać ile książek dotarło do Lwowa. Ktokolwiek może udostępniajcie post 🙂

Dziękuję 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.