To już trzecia edycja wyjątkowych wypieków „Orphan Cake”! Na wydarzenie zaprosiła nas autorka bloga Choroby rzadkie.

Od 8 listopada ’15 do 29 lutego ’16 r. pieczemy ciasta i ciasteczka, nawiązujące do którejś z chorób rzadkich. W ten niecodzienny sposób rozpowszechniamy wiedzę na temat chorób rzadkich i podkreślamy ich odrębność.

Upiekłam i ja!

Różyczki z jabłek i kruchego ciasta.

Kruche ciasto można zrobić lub kupić gotowe. Z ciasta wycinamy ok dwu centymetrowe paski. Jabłko kroimy na ćwiartki, wydrążamy środki i kroimy na bardzo cieniutkie plasterki. Nie obieramy jabłek ze skórki. Plasterki układamy na paseczkach ciasta i zwijamy. Można skorzystać z formy na babeczki/muffiny i w nich upiec różyczki.

Piekłam – 180 stopni  – pierwsze 10 min z termoobiegiem a potem 10-15 min tylko dół. Po upieczeniu posypać cukrem pudrem z cynamonem. Smacznego!

Kruche różyczki dedykowane są osobom chorym na

Pęcherzowe oddzielanie się naskórka

Skóra krucha jak skrzydełka motyla… Delikatna, jak płatki róż… To nie opis cherubinka, ani tym bardziej boskiej latorośli… To synonimy wrażliwej skóry dzieci, z pęcherzowym oddzielaniem się naskórka. To grupa chorób skóry uwarunkowanych genetycznie, które nazywa się genodermatozami. Występują bardzo rzadko, a ich cechą wspólną jest pojawianie się bolesnych i pękających pęcherzy na skórze, w wyniku urazów mechanicznych, uderzeń, oparzeń, a nawet uścisku ręki, nieuważnego dotyku, obciskania odzieży, czy przytulenia. Pęcherze mogą się pojawiać także na błonach śluzowych i nabłonku narządów, przysparzając dodatkowego bólu i cierpienia.

Orphan Cake

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.