Bezpieczny pierwszoklasista
Bezpieczny pierwszoklasista

Bezpieczny pierwszoklasista

 

Wszyscy kochamy swoje dzieci i dbamy o ich bezpieczeństwo. Robimy wszystko by były bezpieczne w drodze do szkoły, na placu zabaw i w domu. Pierwszoklasiści to niesamowicie żywotne dzieci, które chętnie się uczą wszystkiego. Nabierają teraz dobrych i złych nawyków. Warto wszczepić im te dobre.

Z pomocą dla rodziców wyszedł Klub Bezpiecznego Puchatka tworząc program edukacyjny. Program skierowany jest zarówno dla rodziców jak i dla nauczycieli pierwszoklasistów. Nauczyciele mogą zgłaszać do klubu swoje klasy a rodzice pobierać materiały np świetne opowiadania. 

Klub Bezpiecznego Puchatka

Co daje klub rodzicom? Książeczkę edukacyjną w formię kolorowanki z ciekawymi ćwiczeniami, które zwracają uwagę na bezpieczeństwo.

Pierwszaczek znajdzie w niej między innymi numery alarmowe, znaki drogowe, zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, zasady bezpiecznego zachowania się w samochodzie czy używania niebezpiecznych przedmiotów.  Wszystko w przejrzystej formie do pokolorowania i rozwiązania zadań samemu lub z rodzicami.

Nauczyciel dostanie płytę z materiałami edukacyjnymi a na niej między innymi kilka filmików uzmysławiających  dzieciom bezpieczeństwo dotyczące korzystania z internetu czy zachowania się wobec obcych osób.

Polecam. Zaglądajcie na stronę Klubu i pobierajcie materiały. Szkodnikom książeczka się podobała i z chęcią wypełniały zadania. Mnie osobiście bardzo spodobało się zwrócenie uwagi właśnie na reakcję dzieci wobec obcych. Cóż.. nie zawsze możemy być cieniem swoich latorośli, więc trzeba je uczyć.

klubDSC_0319

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.